Beata Rycembel

Executive Coach for Individuals, Relationships and Teams

Jeśli nie pokażesz ludziom, kim Jesteś, nigdy nie będą mogli Cię zobaczyć.

Przygodę z coachingiem Beata rozpoczęła wiele lat temu, nie wiedząc nawet, że to co robi, to coaching. To był jej naturalny sposób bycia z ludźmi zarówno w relacjach zawodowych jak i prywatnych. Posiadane intuicyjne umiejętności coachingowe uzupełniła w szkołach coachingu spełniających najwyższe światowe standardy. To, co robi jest jej pasją. Każdy klient zarówno indywidualny jak i grupowy jest dla niej kimś wyjątkowym. Klient dla Beaty jest partnerem, któremu daje swoją uważność, pełną obecność i zaangażowanie. W relacji coachingowej stwarza atmosferę poczucia bezpieczeństwa i zrozumienia, które z koleji otwiera przestrzeń do największych nawet wyzwań. Wierzy w ludzi i ich potencjał, zazwyczaj wykorzystywany tylko w niewielkim stopniu. Uczestniczy w odkrywaniu przez klienta nowych możliwości i jednocześnie jest świadkiem realizacji stawianych przez niego celów. Nie boi się trudnych tematów. Nie boi się emocji, które często towarzyszą klientom w momentach odkrywania i dokonywania zmian. Klienci Beaty biorą odpowiedzialność za swoje życie. Spełniają marzenia, realizują cele zawodowe i uczą się sięgać dalej. Marzeniem Beaty jest aby każdy człowiek budził się codziennie rano pełen energii, entuzjazmu i prawdziwej ciekawości tego co przyniesie nowy dzień.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Przez ponad 11 lat pracowała w międzynarodowych korporacjach. Tam zyskała wiedzę i praktyczne doświadczenie, które obecnie wykorzystuje w swojej pracy. Pierwsze kroki stawiała w dziale marketingu i sprzedaży. Następnie przez ponad 7 lat z powodzeniem i ogromną pasją pracowała na stanowiskach menadżerskich w działach HR. Jako Dyrektor Personalny odpowiadała za Europe Centralną i Wschodnią. Rozumie realia biznesowe oraz dostrzega rolę i miejsce każdej osoby, która jest częścią systemu korporacyjnego. Ma szerokie doświadczenie w obszarze HR – zarządzania ludźmi w zakresie planowania strategicznego, wdrażania systemów motywacyjnych, systemu ocen pracowniczych, rekrutacji, planowania i prowadzenia szkoleń, rozpoznawania potencjału i planowaniu dróg rozwoju.

WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE COACHINGOWE

Od 2007 roku zajmuje się coachingiem. Pracuje przede wszystkim w środowisku biznesowym. Jest coachem indywidualnym, relacji oraz zespołowym, jest również trenerem coachingu.

Prowadzi rozwojowe programy team-coachingowe dla zespołów w zakresie rozwoju przywództwa, współpracy, efektywnej komunikacji i in. Pracuje przede wszystkim z zarządami korporacji ale również z kadrą menadżerską średniego szczebla. Wdraża autorskie programy warsztatowe dla menadżerów w zakresie przywództwa, umiejętności coachingowych i team-coachingowych.

Beata aktywnie współpracuje ze środowiskiem międzynarodowym. Jako Executive Coach jest członkiem zespołu międzynarodowej organizacji Intergal Leadership & Coaching.

Uczestniczyła i uczestniczy w projektach coachingowych takich firm jak: Ericsson (Region – Środkowy Wschód, Zespoły Top Managementu firmy), T-Mobile, Kompania Piwowarska, Media Saturn, Beckers, Prudential, PUMA, EGIS, Genpact, Teva Operations Poland, Teva Pharmaceuticals, Johnson & Johnson, Unilever, DHL, Goodyear, PKN Orlen, Coca – Cola HBC Polska, Glaxo Smith Kline, Lufthansa, DBM Polska, Grupa Pracuj, BRE Bank, ING Nationale Nederlanden, ING Bank Śląski, Capgemini, Ernst & Young, Deloitte, Axa, PZU, Raben, Dendrite, BP Polska, Shell Polska, FM Logistic, Salans, ITI, TetraPak, Bank Handlowy Citibank, NBP, PKP SA, MSZ i in. Prowadzi praktykę w języku polskim i angielskim.

Edukacja i certyfikaty:

Beata jest akredytowanym coachem ICF na poziomie PCC (Professional Certified Coach).

Ukończyła:

  • The Coaches Training Institut (CTI) – Co-Active Academy oraz Certification Program, gdzie uzyskała tytuł Certified Professional Co-Active Coach (CPCC). – Jest to jedna z czołowych szkół coachingu na świecie w zakresie coachingu indywidualnego.
  • Team Coaching International (TCI) – Authorized Facilitator of Team Diagnostic, coaching zespołów z użyciem narzędzia Team Diagnostic Assessment, które z powodzeniem stosuje w organizacjach. Jest również superwizorem tej metody. To dzięki Beacie to narzędzie jest dostępne w języku polskim.
  • Organizational & Relationship System Coaching (ORSC) – Center for Right Relationship – zaawansowany program obejmujący coaching relacji, coaching zespołów, coaching systemowy. • Facilitator Horse Assisted Education – członek Europejskiego Stowarzyszenia Horse Education (EAHAE)
  • Licensed HorseDream Partner (EAHAE) – oficjalny Partner EAHAE w międzynarodowych programach rozwoju przywództwa z użyciem koni jako naturalnych nauczycieli.
  • Techniki dramowo – teatralne w pracy z grupą – STOP-KLATKA – praktyczne wykorzystanie elementów technik dramy w programach rozwojowych.
  • Alchemy of 3rd entity – Center for Right Relationship – program doskonalący sztukę współprowadzenia programów i warsztatów grupowych.
  • Leadership Program – The Coaches Training Institut (CTI) – ukończyła zaawansowany, 10 – miesięczny zaawansowany międzynarodowy program przywództwa.

Beata jest współtwórcą i współautorem Szkoły Team – Coachingu. Współpracuje z firmą Metrum - jest współautorem programu i trenerem w Polskiej Szkole Coachingu. Prowadzi zajcia z coachingu relacji na Akademii Leona Koźmińskiego.

Beata ma również doświadczenie w mentor coachingu i superwizjach dla osób przygotowujących się do akredytacji ICF. Z wykształcenia jest psychologiem.

Menu

>10000

godzin coachingu

15 lat

doświadczeń

>100

zadowolonych organizacji